Elbows Up

Good things come in small packages ... like micro sprints, quarter midgets and karts.
 #268502  by Devils Bowl Speedway
 Sat Apr 09, 2016 4:06 am
Winged A-Class
A-Main -- 1. Weston Gorham, Colleyville; 2. Bryan Debrick, Irving; 3. Sean Jones, Mansfield; 4. Colby Stubblefield, Seagoville; 5. Casey Carter, Ennis; 6. Colton Corbin, Kaufman; 7. Holden Anderson;; 8. Brandon Anderson;; 9. Casey Burkham, Combine.

Heat 1 -- 1. Bryan Debrick, Irving; 2. Weston Gorham, Colleyville; 3. Casey Carter, Ennis; 4. Casey Burkham, Combine; 5. Brandon Anderson;; 6. Holden Anderson;; 7. Sean Jones, Mansfield; 8. Colby Stubblefield,
Seagoville; 9. Colton Corbin, Kaufman.


USRA Modifieds

A-Main -- 1. Charles Smith, Forney; 2. Jack Sartain, Terrell; 3. Jason Sartain, Royce City; 4. JC Howell, Mabank; 5. Johnny Philpot, Jr., Rockwall; 6. Chad Ewell, Forney; 7. Billy Melton, Longview; 8. Bobby Ruffin, Crandall; 9. Doug Byrns, Willis; 10. Wendall Bolden, Greenville; 11. John DeBorde, Kaufman; 12. Jeremy Willis,

Heat 1 -- 1. Wendall Bolden, Greenville; 2. Johnny Philpot, Jr., Rockwall; 3. Jason Sartain, Royce City; 4. Chad Ewell, Forney; 5. Jeremy Willis, Forney; 6. JC Howell, Mabank.

Heat 2 -- 1. Doug Byrns, Willis; 2. Jack Sartain, Terrell; 3. Charles Smith, Forney; 4. Bobby Ruffin, Crandall; 5. Billy Melton, Longview.


Factory Stocks
A-Main -- 1. Chris Davis, Wills Point; 2. Jeff Sonntag, Balch Springs; 3. Walter Hamilton, Dallas

Heat 1 -- 1. Randy Buttery, Duncanville; 2. Nick Dolezalik, Ennis; 3. Skyler McFarlin, Seagoville; 4. Bobby Morphis, Seagoville; 5. Jason Troutman, Sunnyvale; 6. Max Eddie Thomas, Quinlan; 7. Billy Cobb, Mesquite.

Heat 2 -- 1. Chris Davis, Wills Point; 2. Kevin Hargrove, Point; 3. Walter Hamilton, Dallas; 4. Brett (B.A.) Jensen, Wills Point; 5. Jeff Sonntag, Balch Springs; 6. Joe Shugart, Crandall; 7. Jason Cook, Grand Prarie.


IMCA RaceSaver Sprint Cars

A-Main -- 1. Michael Day, Greenville; 2. Michelle Melton, Flower Mound; 3. Jason Howell, Azle; 4. Rodney Henderson, Gun Barrel City; 5. Robert Vetter, Wolfe City; 6. Junior Jenkins, Greenville; 7. Chase Parson, Abilene; 8. Dalton Stevens, Scurry; 9. Jeff Day, Greenville; 10. CJ Hulsey, El Paso; 11. Justin Fifield, Mesquite; 12. Kenny Venable, Kaufman; 13. Bryan Debrick, Irving; 14. Hunter Bloxom, Mesquite; 15. Blake Baccus, Crandall; 16. John Ricketts, Burleson; 17. Chris Huckeba, Midlothian; 18. Weston Gorham, Colleyville; 19. Steve McMackin, Greenville; 20. Raven Culp, Mesquite; 21. Tucker Doughty, Heath; 22. Dustin Woods, Forney.

Heat 1 -- 1. Tucker Doughty, Heath; 2. Hunter Bloxom, Mesquite; 3. Chase Parson, Abilene; 4. Rodney Henderson, Gun Barrel City; 5. John Ricketts, Burleson; 6. Steve McMackin, Greenville; 7. Chris Huckeba,
Midlothian; 8. Kenny Venable, Kaufman.

Heat 2 -- 1. Dalton Stevens, Scurry; 2. Jeff Day, Greenville; 3. Robert Vetter, Wolfe City; 4. Justin Fifield, Mesquite; 5. Jason Howell, Azle; 6. Michelle Melton, Flower Mound; 7. Blake Baccus, Crandall.

Heat 3 -- 1. Raven Culp, Mesquite; 2. Michael Day, Greenville; 3. Junior Jenkins, Greenville; 4. Bryan Debrick, Irving; 5. Dustin Woods, Forney; 6. CJ Hulsey, El Paso; 7. Weston Gorham, Colleyville.


USA Limited Modifieds

A-Main -- 1. Ronnie Sigman, Terrell; 2. Jason Troutman, Sunnyvale; 3. Jon White Jr, Red Oak; 4. Bobby Ruffin, Crandall; 5. Ross Malone, II, Powderly; 6. Tory Yant, Ennis; 7. Brad Puryear, Greenville; 8. Matt Deaver, WillsPoint; 9. JC Howell, Mabank; 10. Kevin Rogers, Mesquite; 11. Tony Huckeba, Grapevine; 12. Eric Luttrell, Kaufman; 13. Charles Garza, Fornery; 14. Kevin Rowland, Rockwall; 15. Matt Reid, Sunnyvale; 16. Thomas Blackwell, Crandall; 17. Elliott Davis, Forney; 18. Gary Corbin, Italy; 19. Jeff Hones, Mineola.

Heat 1 -- 1. Jason Troutman, Sunnyvale; 2. Tory Yant, Ennis; 3. Ross Malone, II, Powderly; 4. Thomas Blackwell, Crandall; 5. Eric Luttrell, Kaufman; 6. Charles Garza, Fornery.

Heat 2 -- 1. Jeff Hones, Mineola; 2. Ronnie Sigman, Terrell; 3. JC Howell, Mabank; 4. Matt Deaver, WillsPoint; 5. Elliott Davis, Forney; 6. Matt Reid, Sunnyvale.

Heat 3 -- 1. Jon White Jr, Red Oak; 2. Bobby Ruffin, Crandall; 3. Brad Puryear, Greenville; 4. Kevin Rogers, Mesquite; 5. Tony Huckeba, Grapevine; 6. Gary Corbin, Italy.